VARTO´DA 19 MAYIS COŞKUSU
19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve spor Bayramı coşkuyla kutlandı.
Atatürk Anıtı’na çelenklerin konulması ile başlayan tören, Anadolu İmam Hatip Lisesi bahçesindeki gösterilerle devam etti. Düzenlenen törene Varto Kaymakamı Mehmet Nuri Çetin ve kamu kurum amirleri ile öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından günün önem ve anlamlarını belirtir konuşmalardan sonra, Varto Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin hazırlamış oldukları gösteriler sunuldu. Daha sonra hafta boyunca yapılan etkinlikler ve yarışmalarda dereceye girenlere hediyelerinin verilmesiyle ve halkoyunları gösterisiyle tören sona erdi.