MUŞ VARTO İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüzün İlköğretim Haftası Mesajı

Müdürümüzün İlköğretim Haftası Mesajı

 

             2014 – 2015 Eğitim ve Öğretim yılına başlamanın coşku ve heyecanı içinde hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum. Okulunuza, evinize yeniden hoş geldiniz.

            Sevgili öğrenciler! Sizler Öğretmenlerinizin rehberliğinde okulunuzda çok iyi vakit geçirecek, burada bilgilenecek, paylaşmayı, saygıyı, sevgiyi öğrenecek, arkadaşlık duygularınızı  pekiştirecek,   topluma yararlı ve uygar bir insan olarak yetişeceksiniz. Çünkü okullar eğitim ve öğretim yuvası olarak; dünyayı, bilimi, gelişmeyi, bilgiye ulaşmayı, doğru davranışlar sergilemeyi, vatan sevgisini ve nihayet iyi bir insan olmayı öğreten kurumlardır. İnsan olarak bizi diğer canlı varlıklardan ayıran akıl ve zekamızı  geliştirdiğimiz yegane yerler vazgeçilmez kaynağımız olan okullardır.

           Bu nedenle okula gelmek, okuldan yararlanmak insan hayatında çok önemlidir.

           Değerli meslektaşlarım ve Sevgili öğrenciler; 2013-2014 öğretim yılında İlçemiz Varto TEOG sınavlarında Muş İlimizde İl birincisi çıkarmış, toplamda 40 öğrencimiz  Fen Lisesi, 229 öğrencimiz Anadolu Lisesi, 93 öğrencimiz Anadolu İmam Hatip Lisesi ve 193 öğrencimiz de Meslek Liselerine giriş yaparak her zaman olduğu gibi bu yıl da zirve yapmıştır. Bu başarı tüm ilçe halkını ve bizleri son derece memnun etmiştir. Bu başarıda emeği geçen tüm Okul yöneticilerini ve değerli öğretmenleri kutluyorum.  Öğrencilerimizi tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum.

           Değerli meslektaşlarım ve sevgili öğrenciler; zirvede durmak, zirveye tırmanmaktan daha zordur. Sizler zor olanı başardınız. İnanıyorum ki bu bilinçte olarak zirvedeki duruşunuzu 2014-2015 öğretim yılında da katlayarak taçlandıracaksınız. Değerli meslektaşlarım; sizler öğrencilerinizi “Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür” olarak yetiştirirken; bilimsel düşüncenin, teknolojik gelişmenin yolunu göstererek mesleklerin en yücesi olan insan yetiştirme şerefini taşıyorsunuz. Sizleri kutluyorum, başarılar diliyorum, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Hasan KAYA

 

     İlçe Milli Eğitim Müdürü

Atatürk cad. Varto/MUŞ - 04367112018 Müdür Direkt:436 711 27 72

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.