MUŞ VARTO İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kur´an-ı Kerim´i Güzel Okuma´ yarışması yapıldı.

26/03/2016 tarihinde Muş Öğretmenevi Konferans Salonunda İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen ‘Kur´an-ı Kerim´i Güzel Okuma´ yarışması yapıldı.  
Kur´an-ı Kerim´i Güzel Okuma´ yarışması yapıldı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Muş Öğretmenevi Konferans Salonunda düzenlenen ‘Kur´an-ı Kerim´i Güzel Okuma´ yarışmasına il genelinden 6 imam hatip lisesi katıldı. İl Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan, Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Avcı, İl Müftüsü Aleddin Bozkurt, okul idarecileri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Öğrencilere bir takım tavsiyelerde bulunarak konuşmasını sürdüren Milli Eğitim Müdürü Arslan: “Bakanlığımız bu yaptığı çalışmalarla, yarışmalarla okuyacak kardeşlerimizden örnek alacaksınız hem de etkileneceksiniz rol model olarak da kendinizi geliştireceksiniz. Bu programı hazırlayan tüm arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum emeklerine sağlık. Yarışacak olan 6 İmam Hatip Lisemize başarılar diliyorum. Derece yapan arkadaşlarımız bölgelerde, Türkiye yarışmalarında Muş ilimizi en iyi şekilde temsil edecekler” şeklinde konuştu.

Arslan´ın konuşmasının ardından başlayan ‘Kur´an-ı Kerim´i Güzel Okuma´ yarışmasını Muş Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Erhan Bağrıyanık birinci olarak tamamladı. İlçemiz Varto İmam Hatip Lisesi 11. sınıf öğrencisi Haşim Taş ikinci ve Bulanık Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Yakup Gülen ise yarışmada üçüncü oldu. Yarışmada derece alan öğrencilere hediyelerini takdim edilmesinin ardından program sona erdi. 

Yarışmadaki okulların dereceleri şöyle oldu:

1- Muş Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesi

2- Varto Anadolu İmam Hatip Lisesi

3- Bulanık Anadolu İmam Hatip Lisesi

4- Hasköy Anadolu İmam Hatip Lisesi

5- Selahattin Eyyubi Anadolu İmam Hatip Lisesi

6- Malazgirt Anadolu İmam Hatip Lisesi

29-03-2016

Atatürk cad. Varto/MUŞ - 04367112018 Müdür Direkt:436 711 27 72

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.