MUŞ VARTO İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLKÖĞRETİM HAFTASI

İLKÖĞRETİM HAFTASI

 

    2015 – 2016 Eğitim ve Öğretim yılına başlamanın coşku ve heyecanı içinde hepinize sevgilerimi sunuyorum. Okulunuza, ikinci evinize yeniden hoş geldiniz.

     Sevgili öğrenciler! Sizler Okulunuzda bilgilenecek, paylaşmayı, saygıyı, sevgiyi öğrenecek, arkadaşlık duygularınızı  pekiştirecek,   topluma yararlı ve uygar bir insan olarak yetişeceksiniz. Çünkü okullar eğitim ve öğretim yuvası olarak; dünyayı, bilimi, gelişmeyi, bilgiye ulaşmayı, doğru davranışlar sergilemeyi, vatan sevgisini ve nihayet iyi bir insan olmayı öğreten kurumlardır. Bütün bunları Öğretmenlerinizin rehberliğinde okulunuzda öğrenecek ve çok iyi vakit geçireceksiniz.  İnsan olarak bizi diğer canlı varlıklardan ayıran akıl ve zekamızı  geliştirdiğimiz yegane yerler vazgeçilmez kaynağımız olan okullarımızdır.

    Bu nedenle okula gelmek, okuldan yararlanmak insan hayatında çok önemlidir.

    Değerli meslektaşlarım ve Sevgili öğrenciler; bir önceki  öğretim yılında Temel Eğitim okullarımızdan yaklaşık 550 öğrencimiz mezun olmuş ve  40 öğrencimiz Fen Liselerini kazanarak hepimizin gurur kaynağı olmuşlardı. 2014-2015 öğretim yılında ise;  520  mezun öğrencimizden 43 öğrencimiz  Fen Liselerini kazanarak her zaman olduğu gibi bu yıl da başarı grafiklerini daha da yükseltmişlerdir.  Bu başarı tüm ilçe halkını ve bizleri son derece memnun etmiştir. Bu başarıda en büyük pay elbette öğretmenlerimizindir. Emeği geçen  Okul yöneticileri, değerli öğretmenleri  ve velilerimizi  kutluyorum.  Öğrencilerimizi tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum.

 

     Değerli meslektaşlarım ve sevgili öğrenciler;  geçen yıl ki mesajımda “zirvede durmak, zirveye tırmanmaktan daha zordur” demiştim.  Sizler zor olanı başardınız. Zirvedeki duruşunuzu 2014-2015 öğretim yılında da katlayarak taçlandırdınız. Hepinizi kutluyorum. Değerli meslektaşlarım  sizler öğrencilerinizi “Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür” olarak yetiştirirken; bilimsel düşüncenin, teknolojik gelişmenin yolunu göstererek mesleklerin en yücesi olan insan yetiştirme şerefini taşıyorsunuz. “bana bir harf öğretenin kölesi olurum” sözünün muhatabı siz değerli meslektaşlarımı kutluyorum, başarılar diliyorum, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

 

Hasan KAYA

      İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

 

 

Atatürk cad. Varto/MUŞ - 04367112018 Müdür Direkt:436 711 27 72

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.