MUŞ VARTO İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz N. Sait YETKİNER´in Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı (YGS) Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Nuri Sait YETKİNER, 12 Mart 2017 Pazar günü Ortaöğretimden yükseköğretime geçiş sürecinde gerçekleştirilecek YGS sınavı için mesaj yayımladı.
İlçe Millî Eğitim Müdürümüz N. Sait YETKİNER´in Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı (YGS) Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Nuri Sait YETKİNER, yayımladığı mesajında; 12 Mart 2017 Pazar günü ülke genelinde olduğu gibi ilçemizde de gerçekleştirilecek olan Ortaöğretimden yükseköğretime geçiş sürecinde YGS-LYS sınavlarının I. bölümü olan Yüksek Öğretime Geçiş sınavında ortaöğretim kurumlarının 12. sınıflarında öğrenim görmekte olan öğrencilerimize başarılar diliyorum. Öğrencilerimiz bir üst öğretim kurumunda arzu ettikleri eğitimi alabilmek için yeteneklerini ortaya koyacaklar.

 

Sınavların belli bir konuda performansımızın sınandığı ölçme ve değerlendirme etkinlikleri olarak bir stres yaratma kapasiteleri vardır. Bununla birlikte üniversite sınavları da siz gençlerin kariyer planlarının önemli bir aşaması, aşılması gereken bir yokuş olması ile ayrıca stres kaynağı olabilmekte. Yaptığımız hazırlıklar ile birlikte üniversite sınavlarında göstereceğimiz performansa olan inancımız, yakınlarımızın da desteğiyle bu zorluğu geçerek öğrenciliğinizi bir üst aşamaya taşıyacağınıza inanıyorum. Varto İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak bu konuda göstereceğiniz performansa olan inancım tamdır.

 

Nihayet arzu ettiğiniz üniversite ve bölümde öğrenim görmek ve böylece istediğiniz alanda kariyer yapmak için yürüdüğünüz bu yolda; üniversite sınavını geçmek üzere verdiğiniz emeklerin karşılığını alabileceksiniz. Bu sınavın sizler için ifade ettiği anlamın idrakinde olarak iyi dileklerimizin siz emek sahibi öğrencilerimiz ve ailelerimiz için olduğunuzu bilmenizi istiyoruz.

 

Unutmayın bu sınav, bilginizi ölçen bir araçtır. Sizin kişiliğinizi ölçmez. Sevgili gençler; Siz kazansanız da kazanmasanız da bizim için çok değerlisiniz. Bu sınavı bir yaşam savaşı olarak görmeyin. Bu sınavlar sadece akademik bilgi birikiminizi, yorum gücünüzü ve süreyi doğru kullanma gücünüzü ölçecek. Sınavda ne kadar rahat olursanız bilgilerinizi de o kadar rahat kullanabilirsiniz.

 

Bu sınav ve bundan sonra karşılaşacağınız tüm sınavlarda siz değerli öğrencilerimize başarılar diliyor, sevgilerimi sunuyorum.


Nuri Sait YETKİNER

İlçe Milli Eğitim Müdürü

Atatürk cad. Varto/MUŞ - 04367112018 Müdür Direkt:436 711 27 72

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.