MUŞ VARTO İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz N. Sait YETKİNER´in Dönem Sonu Mesajı

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz N. Sait YETKİNER´in Dönem Sonu Mesajı

 

 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılının birinci dönemini huzur ve güven içerisinde sona erdirmenin mutluluğunu hep beraber yaşıyoruz.  Bütün okul müdürlerimiz, öğretmenlerimiz, anne-babalar, çocuklarımızın yarınlara daha iyi, daha bilgili, daha donanımlı hazırlanmaları için ellerinden gelen gayret ve fedakârlığı gösterdiler. Tüm okul müdürlerimize, çok değerli öğretmenlerimize, anne-babalara, okul aile birliği yönetici ve üyelerine, Varto’muzun eğitimde yükselen ivmesine verdikleri özverili katkıdan dolayı teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum.

 

Değerli anne-babalar;

 Gelecekteki ümidimiz ve canımızdan çok sevdiğiniz çocuklarımız 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılının birinci dönemini bugün itibariyle tamamlamış bulunmaktayız. Yoğun ve yorucu bir dönemin ardından, çocuklarımızın okuldaki başarı ve başarısızlık durumlarının değerlendirildiği karneleri bugün sizlere ulaştırılacaktır. Çocuklarımızın karnelerini değerlendirirken; karnenin çocuğumuzun okuldaki derslerde yaptığı çalışmaların notlarla ifade edildiği bir belge olduğunu ve hiçbir zaman çocuğumuzdan daha önemli olmadığını unutmayarak bir değerlendirme yapmalısınız. Çocuğumuzun başarısından duyduğunuz mutluluk kadar, başarısızlığında da sorumluluğumuzun ve payımızın bulunduğunu aklınızdan çıkarmamalısınız. Başarılı öğrenciler, sevinci ve gururunu ailesi ve yakınları ile paylaşır ve yaşarken, düşük notlarla eve dönen öğrencilerin yaşadığı tedirginliği iyi anlamalı ve asla onların kendini yetersiz hisseden, umutsuzluğa kapılan, ailesinden azar işiteceği ve zarar göreceği endişesini taşıyan, özgüven duyguları incinmiş, duygusal yönden yıkılmış birer çocuk olmadıklarını göstermelisiniz.


Sevgili Öğrenciler,

2016-2017 Eğitim- öğretim yılını geride bıraktığımız bugün, koca bir dönemin yorgunluğunu üzerinizden atmak için dinlenmek, eğlenmek en doğal hakkınız.  Tatilinizde dinlenmekle ilgili planlarınızı yaparken, bir dönem boyu yoğun emekler vererek öğretilen ve öğrendiğiniz bilgilerin unutulmaması, eksik bilgilerinizi tamamlamanız, tekrarlar yapıp kalıcı hale getirerek, toplumun bilgili, kültürlü ve aydın bireylerine dönüşebilmeniz için tatil etkinlikleri arasında kendi tercihlerinize uygun kitaplar okumayı da ihmal etmeyiniz.

 

Değerli meslektaşlarım,

 Eğitim-Öğretim faaliyetlerinin yürütülmesinde, ilçemizin eğitim kalitesinin yükseltilmesi ve başarı seviyesinin artırılmasında göstermiş olduğunuz gayret ve özverili çalışmalarınızdan dolayı sizleri bir kez daha kutlarken, kendinize ve sevdiklerinize vakit ayırabileceğiniz bu zaman dilimini sağlıklı ve mutlu bir şekilde geçirmenizi dilerim.

Atatürk cad. Varto/MUŞ - 04367112018 Müdür Direkt:436 711 27 72

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.