MUŞ VARTO İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

´´Çanakkale Ruhu ve Gençlik ´´ Konulu Kompozisyon Yarışmasında 1´inci olduk

´´Çanakkale Ruhu ve Gençlik ´´ Konulu Kompozisyon Yarışmasında 1´inci olduk

      Milli Eğitim Bakanlığı, Milli Türk Talebe Birliği ve Birlik Vakfı tarafından ortaklaşa düzenlenen ve Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünün Türkiye genelinde organize ettiği “Çanakkale Ruhu ve Gençlik” konulu Kompozisyon yarışmasına Muş İlinde de yoğun katılım gerçekleşti.

      Muş İl genelinde Ortaöğretim ve Yaygın Öğretim öğrencileri arasında yapılan “Çanakkale Ruhu ve Gençlik” konulu Kompozisyon yarışmasına 964 öğrenci eserleri ile katılmıştır. İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinde kurulan komisyonla her ilçede ilk 5. dereceye giren eserler İl Milli Eğitim Müdürlüğüne gönderilmiş, İl Müdürlüğünde kurulan değerlendirme komisyonunca ilçelerden gelen 30 öğrenciye ait eserler değerlendirilmiş ve İl genelinde ilk 5 dereceye giren eserler tespit edilmiştir.

     Dereceye giren eserler;

1.Dicle GÜRBÜZ “Bir Mucizenin Adıdır Çanakkale” Varto Anadolu Lisesi öğrencisi

2.Ayşe AYDIN “Abide-i İnsan; MEHMETCİK” Muş TOBB Sosyal Bilimler Lisesi öğrencisi

3.Zeynep ÇETUN “Son Mektup” Varto Anadolu Lisesi öğrencisi

4.İbrahim YALÇIN “Yediden Yetmişe Çanakkale” Varto Halk Eğitim Müdürlüğü

5.Merve Nur HÜRSOY “Şahitsin Çanakkale” Muş İMKB Anadolu Lisesi öğrencisi.

     Muş İl genelinde İlk 5 dereceye giren “Çanakkale Ruhu ve Gençlik” konulu eserleri Malatya İlinde yapılacak bölge elemelerinde yarışacak, daha sonra burada dereceye giren eserler Türkiye genelinde yarışacaklardır.

Atatürk cad. Varto/MUŞ - 04367112018 Müdür Direkt:436 711 27 72

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.